Odwiedź nas
ul. Elektronowa 8A, Łódź
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek
8:00 - 17:00
Wyślij Wiadomość
biuro@dsintegracje.pl
Systemy DSOSystemy DSO

Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze DSO

Dźwiękowe systemy ostrzegawcze DSO to nie tylko prosty system alarmów. Pozwalają odtwarzać komunikaty, muzykę, dźwięki alarmu lub komunikaty reklamowe w pomieszczeniach o dużej powierzchni. Dzięki pełnej integracji z systemami zabezpieczeń DSO pełnią zarówno funkcję radiowęzła jak i alarmu.

Jak to działa?

Zaletą dźwiękowych systemów ostrzegawczych DSO jest konstrukcja niezależna od centrali systemu zabezpieczenia. Posiada on własną centralę i moduły funkcjonalne. Wzmacniacze zapewniają pożądane natężenie głosu: inne do nadawania komunikatów i muzyki, inne w czasie alarmu pożarowego. Ponadto system ostrzegania pożarowego odcina nadawane komunikaty komercyjne. To pozwala szybciej i sprawniej zorganizować ewakuację budynku w czasie zagrożenia.

Osoby upoważnione w danej firmie będą też miały dostęp do mikrofonu i panelu sterowania. Dzięki temu mogą kontrolować nadawanie na żywo lub automatyczne odtwarzanie komunikatów reklamowych albo muzyki.

Gdzie instaluje się dźwiękowe systemy ostrzegawcze?

Mówiąc najkrócej we wszystkich placówkach, które wymagają połączenia funkcji alarmu z funkcją informacji. Między innymi obowiązkowe jest instalowanie takich systemów w dużych sklepach wielkopowierzchniowych i obiektach wystawowych, szpitalach i placówkach zdrowia powyżej 200 łóżek, w obiektach związanych z transportem publicznym (dworce, porty, stacje metra), teatrach i kinach powyżej 600 miejsc itp.

Jak widać szczególnie w dużych miastach dźwiękowe systemy ostrzegawcze DSO są powszechnie używane. W dodatku wymagają okresowej konserwacji, żeby mieć pewność, że nie zawiodą w czasie zagrożenia.

Szczególnie ważna jest kontrola komunikacji między modułami systemu oraz komunikacji z instalacją przeciwpożarową.