Odwiedź nas
ul. Elektronowa 8A, Łódź
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek
8:00 - 17:00
Wyślij Wiadomość
biuro@dsintegracje.pl
elektroniczne-systemy-zabezpieczeńelektroniczne-systemy-zabezpieczeń

Elektroniczne systemy zabezpieczeń

Czy chcesz ochronić prywatne mieszkanie, biuro czy magazyn elektroniczne systemy zabezpieczeń podniosą gwarancję bezpieczeństwa budynku lub pomieszczenia.

Zabezpieczenie pomieszczeń przed włamywaczami jest najczęstszą przyczyną instalowania systemów elektronicznych. Nie są one najtańsze, ale mają dużą skuteczność. Dzięki kamerom oraz czujnikom ruchu połączonym z alarmem pozwalają poinformować domowników lub ochronę o nieproszonej wizycie.

Na elektroniczne systemy zabezpieczeń decydują się przede wszystkim właściciele pomieszczeń, w których znajdują się cenne przedmioty. To może być asortyment sklepu, ważne dokumenty lub po prostu cenne wyposażenie domu. Zabezpieczenie takiego pomieszczenia przed kradzieżą jest szczególnie ważne, jeżeli znajdują się w nich przedmioty nie należące bezpośrednio do właściciela budynku.

Jakie by nie były motywy – jeżeli chcemy skutecznej ochrony pomieszczenia, to warto rozważyć zainstalowanie elektronicznych systemów zabezpieczeń.

Do systemów zabezpieczeń zaliczamy:

  • Zabezpieczenia kontroli dostępu
  • Telewizję dozorową
  • Zabezpieczenia sygnalizujące włamania i napady
  • Systemy monitorujące
  • Ochronę zewnętrzną obiektu

Systemy elektroniczne chronią nie tylko przed włamaniem czy nieproszoną wizytą. Mogą też zabezpieczać budynek lub pomieszczenie przed pożarem. Najczęściej na zasadzie wykrywania dymu, który uruchamia alarm i zraszacze. Ten sposób zabezpieczenia może uratować mieszkanie lub ważne dokumenty, kiedy nikogo nie ma na miejscu. Może też uratować życie domownikom ostrzegając o niebezpieczeństwie i niwelując bezpośrednie zagrożenie.

Ponadto system z kamerami pozwala utrwalić na nośniku osoby wchodzące i wychodzące do budynku. Tego rodzaju elektroniczne systemy zabezpieczeń najlepiej sprawdzają się w szkołach, marketach itp. Dzięki zapisowi można śledzić pospolitych złodziei w sklepie, zidentyfikować osoby zaginione lub poszukiwane. Zapis z monitoringu bywa też dowodem w sprawach związanych z aktami agresji, kradzieżą kieszonkową lub innymi wydarzeniami, które nie mają obiektywnych naocznych świadków.