Odwiedź nas
ul. Elektronowa 8A, Łódź
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek
8:00 - 17:00
Wyślij Wiadomość
biuro@dsintegracje.pl
Systemy Monitoringu CCTVSystemy Monitoringu CCTV

Monitoring CCTV

Każda większa placówka prywatna lub publiczna wymaga zabezpieczenia. Monitoring jest ważną częścią systemu zabezpieczającego, ponieważ zapewnia bezpośrednie obserwowanie osób przebywających w budynku.

Monitoring może też oznaczać stałą kontrolę i obserwację kluczowych pomieszczeń i obszarów. Chodzi nie tylko o wyłapanie ewentualnego złodzieja czy zamachowca. Ważne jest też kontrolowanie miejsc szczególnie narażonych na awarie, pożary i inne niebezpieczne zdarzenia.

Urządzenia systemów monitoringu

Monitorowanie wymaga instalacji urządzeń przesyłających dane z urządzeń odbierających do centrali. Najczęściej jest to obraz z kamer, który jest rejestrowany lub obserwowany na monitorze przez osobę do tego zatrudnioną. Ten rodzaj monitoringu nazywany jest monitoringiem wizyjnym. Przydaje się nie tylko do zwiększenia bezpieczeństwa w monitorowanym budynku czy na monitorowanym obszarze (przejścia uliczne, podwórka, boiska itp.). Dzięki rejestracji obrazu z kamery pozwala przyjrzeć się szczególnie podejrzanym sytuacjom, a nawet odnaleźć zaginione osoby czy zidentyfikować poszukiwanego przestępcę.

Monitoring domu i mieszkania

Coraz częściej na monitoring wizyjny decydują się też właściciele prywatnych mieszkań i domów. Może to być obserwacja i rejestracja zdarzeń wyłącznie na zewnątrz budynku. Taki rodzaj monitoringu zapewnia kontrolę nad tym kogo wpuszcza się do domu lub kto próbuje się do niego włamać. W niektórych przypadkach warto zamontować kamery do monitoringu również w domu. Jest to szczególnie przydatne w następujących sytuacjach:

  • monitorowanie pomieszczeń zawierających szczególnie cenne przedmioty
  • obserwacja mieszkania w razie podejrzenia o włamaniach lub pojawiania się osób niepożądanych
  • obserwacja osób starszych, chorych i niepełnosprawnych żyjących samodzielnie na okoliczność wypadku

Poza tym kamery do monitoringu instaluje się w windach, korytarzach i innych miejscach wspólnych w budynkach wielorodzinnych.

Można też zastosować czasowy monitoring np. na czas budowy domu. Dzięki temu właściciel budowanego domu będzie miał pewność, że żadne materiały nie zostaną skradzione, a praca przebiega zgodnie z planem.