Odwiedź nas
ul. Elektronowa 8A, Łódź
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek
8:00 - 17:00
Wyślij Wiadomość
biuro@dsintegracje.pl
Systemy Kontroli DostępuSystemy Kontroli Dostępu

Systemy kontroli dostępu KD

Jednym z najpopularniejszych systemów zabezpieczenia pomieszczeń są systemy kontroli dostępu KD. Pozwalają one kontrolować ruch osób wchodzących i wychodzących z budynku lub pomieszczenia.

Jak działają systemy KD?

KD to skrót od kontroli dostępu. Systemy te pozwalają nie tylko monitorować za pomocą kamer kto wchodzi i wychodzi z budynku. Służą również do identyfikacji za pomocą czytników kard lub kodu. W ten sposób zabezpieczają poszczególne strefy lub całe budynki przed dostaniem się do nich osób niepożądanych.

Najczęściej systemy kontroli dostępu KD opierają się na czytnikach kart lub czipów.

Dzięki połączeniu czytnika z odpowiednim oprogramowaniem osoby uprawnione mogą kontrolować na gorąco dostęp do wyznaczonych pomieszczeń np. jeżeli istnieje podejrzenie, że osoba niepożądana zdobyła kartę dostępu.

Gdzie stosujemy takie systemy kontroli?

Najczęściej systemy kontroli dostępu KD stosuje się w miejscach pracy np. zakładach produkcyjnych, magazynach, biurach. Są też nieocenione w placówkach rządowych, specjalistycznych placówkach służby zdrowia, archiwach itp. Dzięki ograniczonemu dostępowi do niektórych pomieszczeń możliwe jest sprawne funkcjonowanie instytucji, przy jednoczesnym zabezpieczeniu dokumentów, sprzętu elektronicznego czy przedmiotów wymagających szczególnej ochrony.

W szkołach i innych placówkach edukacyjnych szczególnie ważne jest bezpieczeństwo uczniów oraz dokumentów zgromadzonych przez instytucję. Tu również bardzo przydatne są systemy KD.

Ile kosztują systemy KD?

Ceny systemów kontroli dostępu KD są zróżnicowane. Klient wybiera firmę, sprzęt i oprogramowanie, które najbardziej mu odpowiada. Zabezpieczenie jednego pomieszczenia będzie tańsze niż zabezpieczenie wielu pomieszczeń w dużym budynku, z rozbudowaną siecią informatyczną. Jeżeli jesteście zainteresowani konkretnymi rozwiązaniami, to zachęcamy do zapoznania się z cennikami poszczególnych firm. Znajdziecie je na naszej stronie w dziale „cenniki”. W razie wątpliwości udzielamy też porad i odpowiedzi odnośnie doboru i instalacji sprzętu zabezpieczającego.