Odwiedź nas
ul. Elektronowa 8A, Łódź
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek
8:00 - 17:00
Wyślij Wiadomość
biuro@dsintegracje.pl
Systemy BezprzewodoweSystemy Bezprzewodowe

Systemy bezprzewodowe

Jeżeli nie chcesz, żeby twój elektroniczny system zabezpieczeń był zdominowany przez kable, to warto zainwestować w anteny i system bezprzewodowy.

Tradycyjne zabezpieczenia antywłamaniowe i przeciwpożarowe wymagają dużej ilości kabli. Ma to swoje zalety, ale ma też wiele wad. Systemy zabezpieczeń połączone kablami można łatwo wyłączyć przecięciem czy uszkodzeniem przewodu. Dlatego bezpieczniejsze i trwalsze są systemy połączone w ramach sieci bezprzewodowej.

Anteny przeznaczone do systemów zabezpieczeń generują silny sygnał, który umożliwia łączność na dużym obszarze. Nie tylko pozwalają uniknąć zakładania kabli, ale umożliwiają stosowanie systemu alarmowego w miejscach gdzie położenie przewodów byłoby niemożliwe.

Czy istnieją jakieś wady? Najpoważniejszą wadą jest możliwość odcięcia całego systemu przez zagłuszenie lub zniszczenie anten. Jednak wymaga to od włamywacza większej pracy i zaawansowanych narzędzi. Natomiast nie ma możliwości przypadkowego zniszczenia połączenia w tego typu sieciach. Dodatkowo wiele nowoczesnych anten posiada zabezpieczenia przeciw-sabotażowe.

Współcześnie istnieje wiele urządzeń o różnej mocy, które nadają sygnał bezprzewodowy na różnych częstotliwościach. Dobranie anten będzie zależne od potrzeb związanych z konkretnym budynkiem i od obecności innych urządzeń bezprzewodowych.